Szánkóvilágbajnokok listája
Az alábbi táblázat a szánkósport világbajnokait sorolja fel.
Év, helyszín | Férfi egyes | Női egyes | Páros | Vegyescsapat | ||||
1955 Oslo | Anton Salvesen | Karla Kienzl | Hans Krausner, Josef Thaler | |||||
1957 Davos | Hans Schaller | Maria Isser | Fritz Nachmann, Josef Strillinger | |||||
1958 Krynica | Jerzy Wojnar | Maria Semczyszak | Fritz Nachmann, Josef Strillinger | |||||
1959 Villard-de-Lans | Herbert Thaler | Elly Lieber | – | – | ||||
1960 Garmisch-Partenkirchen | Helmut Berndt | Maria Isser | Reinhold Frosch, Ewald Walch | |||||
1961 Girenbad | Jerzy Wojnar | Elisabeth Nagele | Roman Pichler, Raimondo Prinroth | |||||
1962 Krynica | Thomas Köhler | Ilse Geisler | Giovanni Graber, Gianpaolo Ambrosi | |||||
1963 Imst | Fritz Nachmann | Ilse Geisler | Ryszard Pedrak, Lucjan Kudzia | |||||
1965 Davos | Hans Plenk | Ortrun Enderlein | Wolfgang Scheidel, Michael Köhler | |||||
1967 Hammarstrand | Thomas Köhler | Ortrun Enderlein | Klaus Bonsack, Thomas Köhler | |||||
1969 Königssee | Josef Feistmantl | Petra Tierlich | Manfred Schmid, Ewald Walch | |||||
1970 Königssee | Josef Fendt | Barbara Piecha | Manfred Schmid, Ewald Walch | |||||
1971 Olang | Karl Brunner | Elisabeth Demleitner | Paul Hildgartner, Walter Plaikner | |||||
1973 Oberhof | Hans Rinn | Margit Schumann | Horst Hörnlein, Reinhard Bredow | |||||
1974 Königssee | Josef Fendt | Margit Schumann | Bernd Hahn, Ulrich Hahn | |||||
1975 Hammarstrand | Wolfram Fiedler | Margit Schumann | Hans Rinn, Norbert Hahn | |||||
1977 Igls | Hans Rinn | Margit Schumann | Hans Rinn, Norbert Hahn | |||||
1978 Imst | Paul Hildgartner | Vera Sosulja | Dainisz Bremsze, Aigarsz Krikisz | |||||
1979 Königssee | Detlef Günther | Melitta Sollmann | Hans Brandner, Balthasar Schwarm | |||||
1981 Hammarstrand | Szergej Danilin | Melitta Sollmann | Bernd Hahn, Ulrich Hahn | |||||
1983 Lake Placid | Miroslav Zajonc | Steffi Martin | Jörg Hoffmann, Jochen Pietzsch | |||||
1985 Oberhof | Michael Walther | Steffi Martin | Jörg Hoffmann, Jochen Pietzsch | |||||
1987 Igls | Markus Prock | Cerstin Schmidt | Jörg Hoffmann, Jochen Pietzsch | |||||
1989 Wintenberg | Georg Hackl | Susi Erdmann | Stefan Krausse, Jan Behrendt | Norbert Hubert, Gerhard Plankensteiner, Gerda Weissensteiner, Veronika Oberhuber, Hansjorg Raffl | ||||
1990 Calgary | Georg Hackl | Gabriele Kohlisch | Hansjörg Raffl, Norbert Huber | Jens Müller, Thomas Jacob, Gabriele Kohlisch, Susi Erdmann, Jörg Hoffmann, Jochen Pietzsch | ||||
1991 Wintenberg | Arnold Huber | Susi Erdmann | Stefan Krausse, Jan Behrendt | Georg Hackl, Jens Müller, Susi Erdmann, Gabriele Kohlisch, Stefan Krausse, Jan Behrendt | ||||
1993 Calgary | Wendell Suckow | Gerda Weissensteiner | Stefan Krausse, Jan Behrendt | Georg Hackl, René Friedl, Gabriele Kohlisch, Susi Erdmann, Stefan Krausse, Jan Behrendt | ||||
1995 Lillehammer | Armin Zöggeler | Gabriele Kohlisch | Stefan Krausse, Jan Behrendt | Georg Hackl, Jens Müller, Gabriele Kohlisch, Susi Erdmann, Stefan Krausse, Jan Behrendt | ||||
1996 Altenberg | Markus Prock | Jana Bode | Tobias Schiegl, Markus Schiegl | Markus Prock, Markus Schmidt, Angelika Neuner, Andrea Tagwerker, Tobias Schiegl, Markus Schiegl | ||||
1997 Igls | Georg Hackl | Susi Erdmann | Tobias Schiegl, Markus Schiegl | Markus Prock, Gerhard Gleirscher, Andrea Tagwerker, Angelika Neuner, Tobias Schiegl, Markus Schiegl | ||||
1999 Königssee | Armin Zöggeler | Sonja Wiedemann | Patric Leitner, Alexander Resch | Markus Prock, Andrea Tagwerker, Tobias Schiegl, Markus Schiegl | ||||
2000 St. Moritz | Jens Müller | Sylke Otto | Patric Leitner, Alexander Resch | Georg Hackl, Silke Kraushaar, Steffen Skel, Steffen Wöller | ||||
2001 Calgary | Armin Zöggeler | Sylke Otto | André Florschütz, Torsten Wustlich | Georg Hackl, Silke Kraushaar, Patric Leitner, Alexander Resch | ||||
2003 Sigulda | Armin Zöggeler | Sylke Otto | Andreas Linger, Wolfgang Linger | Georg Hackl, Sylke Otto, Patric Leitner, Alexander Resch | ||||
2004 Nagano | David Möller | Silke Kraushaar | Patric Leitner, Alexander Resch | David Möller, Barbara Niedernhuber, Patric Leitner, Alexander Resch | ||||
2005 Park City | Armin Zöggeler | Sylke Otto | André Florschütz, Torsten Wustlich | Georg Hackl, Sylke Otto, André Florschütz, Torsten Wustlich | ||||
2007 Igls | David Möller | Tatjana Hüfner | Patric Leitner, Alexander Resch | David Möller, Silke Kraushaar, Patrick Leitner, Alexander Resch | ||||
2008 Oberhof | Felix Loch | Tatjana Hüfner | André Florschütz, Torsten Wustlich | Felix Loch, Tatjana Hüfner, André Florschütz, Torsten Wustlich | ||||
2009 Lake Placid | Felix Loch | Erin Hamlin | Gerhard Plankensteiner, Oswald Haselrieder | Felix Loch, Natalie Geisenberger, André Florschütz, Torsten Wustlich | ||||
2011 Cesena | Armin Zöggeler | Tatjana Hüfner | Andreas Linger, Wolfgang Linger | – | – | |||
2012 Altenberg | Felix Loch | Tatjana Hüfner | Andreas Linger, Wolfgang Linger | Tatjana Hüfner, Felix Loch, Toni Eggert, Sascha Benecken | ||||
2013 Whistler | Felix Loch | Natalie Geisenberger | Tobias Wendl, Tobias Arlt | Natalie Geisenberger, Felix Loch, Tobias Wendl, Tobias Arlt | ||||
2015 Sigulda | Szemen Pavlicsenko | Natalie Geisenberger | Tobias Wendl, Tobias Arlt | Natalie Geisenberger, Felix Loch, Tobias Wendl, Tobias Arlt |
Források[szerkesztés]
- Peter Matthew, Ian Morrison, Radó Péter szerk.: Guinness sport-enciklopédia. Solaris Kft., 1991.
- Walter Umminger: A sport krónikája. Officina Nova, Budapest, 1992.