A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Az 1998. évi téli olimpiai játékokon az északi összetett egyéni versenyszámát február 13 -án és 14 -én rendezték Hakubában . A versenyt a norvég Bjarte Engen Vik nyerte meg. Magyar versenyző nem vett részt a versenyszámban.
A versenyzők síugrásban normálsáncról két ugrást teljesítettek, az összesített pontszámokat időhátrányokra számították át. A 15 km-es sífutásban a versenyzők az első helyezetthez viszonyított időhátrányok szerint rajtoltak, a célba érkezés sorrendje határozta meg a végeredményt.
Az időeredmények másodpercben értendők.
Hely.
Versenyző
Nemzet
Pont
Idő
1.
Bjarte Engen Vik
Norvégia (NOR)
241,0
–
2.
Valerij Sztoljarov
Oroszország (RUS)
235,0
+0:36
3.
Ogivara Cugiharu
Japán (JPN)
232,5
+0:51
4.
Kogava Dzsunicsi
Japán (JPN)
232,0
+0:54
5.
Christoph Bieler
Ausztria (AUT)
231,0
+1:00
6.
Samppa Lajunen
Finnország (FIN)
230,5
+1:03
7.
Mario Stecher
Ausztria (AUT)
228,5
+1:15
8.
Milan Kučera
Csehország (CZE)
228,0
+1:18
9.
Ogivara Kendzsi
Japán (JPN)
226,0
+1:30
10.
Jens Deimel
Németország (GER)
221,0
+2:00
11.
Nicolas Bal
Franciaország (FRA)
218,5
+2:15
12.
Jan Matura
Csehország (CZE)
218,0
+2:18
13.
Todd Lodwick
Egyesült Államok (USA)
217,0
+2:24
14.
Dmitrij Szinyicin
Oroszország (RUS)
213,5
+2:45
14.
Tapio Nurmela
Finnország (FIN)
213,5
+2:45
16.
Sylvain Guillaume
Franciaország (FRA)
212,5
+2:51
17.
Jari Mantila
Finnország (FIN)
212,0
+2:54
18.
Ronny Ackermann
Németország (GER)
209,5
+3:09
19.
Bill Demong
Egyesült Államok (USA)
208,5
+3:15
20.
Hannu Manninen
Finnország (FIN)
207,0
+3:24
21.
Jean-Yves Cuendet
Svájc (SUI)
206,0
+3:30
22.
Fred Børre Lundberg
Norvégia (NOR)
205,0
+3:36
23.
Ladislav Rygl
Csehország (CZE)
204,5
+3:39
24.
Jens Salumäe
Észtország (EST)
203,5
+3:45
24.
Kristian Hammer
Norvégia (NOR)
203,5
+3:45
26.
Josef Buchner
Németország (GER)
203,0
+3:48
27.
Ludovic Roux
Franciaország (FRA)
202,5
+3:51
28.
Fabrice Guy
Franciaország (FRA)
201,5
+3:57
29.
Christoph Eugen
Ausztria (AUT)
199,5
+4:09
30.
Andrea Longo
Olaszország (ITA)
199,0
+4:12
31.
Gyenyisz Tyisagin
Oroszország (RUS)
198,5
+4:15
32.
Urs Kunz
Svájc (SUI)
196,0
+4:30
33.
Alekszej Fagyejev
Oroszország (RUS)
195,5
+4:33
34.
Dave Jarrett
Egyesült Államok (USA)
195,0
+4:36
34.
Petr Šmejc
Csehország (CZE)
195,0
+4:36
34.
Mori Szatosi
Japán (JPN)
195,0
+4:36
37.
Magnar Freimuth
Észtország (EST)
194,5
+4:39
38.
Andy Hartmann
Svájc (SUI)
193,0
+4:48
39.
Tim Tetreault
Egyesült Államok (USA)
190,5
+5:03
40.
Felix Gottwald
Ausztria (AUT)
190,0
+5:06
41.
Matthias Looß
Németország (GER)
187,0
+5:24
42.
Halldor Skard, Jr.
Norvégia (NOR)
186,0
+5:30
43.
Marco Zarucchi
Svájc (SUI)
185,5
+5:33
44.
Ago Markvardt
Észtország (EST)
181,5
+5:57
45.
Kansztancin Kalinovszki
Fehéroroszország (BLR)
181,0
+6:00
46.
Roman Perko
Szlovénia (SLO)
180,0
+6:06
47.
Tambet Pikkor
Észtország (EST)
165,5
+7:33
48.
Szjarhej Zaharanka
Fehéroroszország (BLR)
158,0
+8:18
Helyezés
Versenyző
Nemzet
Időh.
Sífutás idő
Sífutás hely.
Összesítés
1 Arany
Bjarte Engen Vik
Norvégia (NOR)
–
41:21,1
16.
41:21,1
2 Ezüst
Samppa Lajunen
Finnország (FIN)
+1:03
40:45,6
8.
41:48,6
3 Bronz
Valerij Sztoljarov
Oroszország (RUS)
+0:36
41:13,3
14.
41:49,3
4.
Ogivara Kendzsi
Japán (JPN)
+1:30
41:12,2
13.
42:42,2
5.
Milan Kučera
Csehország (CZE)
+1:18
41:27,8
17.
42:45,8
6.
Ogivara Cugiharu
Japán (JPN)
+0:51
41:55,4
23.
42:46,4
7.
Nicolas Bal
Franciaország (FRA)
+2:15
40:31,8
5.
42:46,8
8.
Mario Stecher
Ausztria (AUT)
+1:15
41:54,9
22.
43:09,9
9.
Sylvain Guillaume
Franciaország (FRA)
+2:51
40:51,5
9.
43:42,5
10.
Dmitrij Szinyicin
Oroszország (RUS)
+2:45
41:03,0
11.
43:48,0
11.
Hannu Manninen
Finnország (FIN)
+3:24
40:27,0
4.
43:51,0
12.
Ronny Ackermann
Németország (GER)
+3:09
40:43,9
7.
43:52,9
13.
Jens Deimel
Németország (GER)
+2:00
41:56,3
24.
43:56,3
14.
Ladislav Rygl
Csehország (CZE)
+3:39
40:41,8
6.
44:20,8
15.
Tapio Nurmela
Finnország (FIN)
+2:45
41:46,6
21.
44:31,6
16.
Fred Børre Lundberg
Norvégia (NOR)
+3:36
40:56,3
10.
44:32,3
17.
Jean-Yves Cuendet
Svájc (SUI)
+3:30
41:04,6
12.
44:34,6
18.
Urs Kunz
Svájc (SUI)
+4:30
40:23,2
3.
44:53,2
19.
Christoph Bieler
Ausztria (AUT)
+1:00
43:55,5
38.
44:55,5
20.
Todd Lodwick
Egyesült Államok (USA)
+2:24
42:33,4
28.
44:57,4
21.
Felix Gottwald
Ausztria (AUT)
+5:06
40:10,2
2.
45:16,2
22.
Andrea Longo
Olaszország (ITA)
+4:12
41:14,2
15.
45:26,2
23.
Kogava Dzsunicsi
Japán (JPN)
+0:54
44:42,8
42.
45:36,8
24.
Christoph Eugen
Ausztria (AUT)
+4:09
41:28,7
18.
45:37,7
25.
Marco Zarucchi
Svájc (SUI)
+5:33
40:04,9
1.
45:37,9
26.
Kristian Hammer
Norvégia (NOR)
+3:45
42:22,7
26.
46:07,7
27.
Jari Mantila
Finnország (FIN)
+2:54
43:16,6
34.
46:10,6
28.
Andy Hartmann
Svájc (SUI)
+4:48
41:30,5
20.
46:18,5
29.
Fabrice Guy
Franciaország (FRA)
+3:57
42:46,3
30.
46:43,3
30.
Dave Jarrett
Egyesült Államok (USA)
+4:36
42:16,0
25.
46:52,0
31.
Ludovic Roux
Franciaország (FRA)
+3:51
43:01,2
32.
46:52,2
32.
Matthias Looß
Németország (GER)
+5:24
41:30,2
19.
46:54,2
33.
Magnar Freimuth
Észtország (EST)
+4:39
42:29,5
27.
47:08,5
34.
Bill Demong
Egyesült Államok (USA)
+3:15
44:03,9
40.
47:18,9
35.
Jan Matura
Csehország (CZE)
+2:18
45:17,0
44.
47:35,0
36.
Tim Tetreault
Egyesült Államok (USA)
+5:03
42:45,5
29.
47:48,5
37.
Alekszej Fagyejev
Oroszország (RUS)
+4:33
43:46,7
36.
48:19,7
38.
Mori Szatosi
Japán (JPN)
+4:36
43:53,0
37.
48:29,0
39.
Jens Salumäe
Észtország (EST)
+3:45
44:51,2
43.
48:36,2
40.
Petr Šmejc
Csehország (CZE)
+4:36
44:01,4
39.
48:37,4
41.
Roman Perko
Szlovénia (SLO)
+6:06
43:01,4
33.
49:07,4
42.
Kansztancin Kalinovszki
Fehéroroszország (BLR)
+6:00
43:38,2
35.
49:38,2
43.
Szjarhej Zaharanka
Fehéroroszország (BLR)
+8:18
42:54,2
31.
51:12,2
44.
Tambet Pikkor
Észtország (EST)
+7:33
44:13,8
41.
51:46,8
–
Gyenyisz Tyisagin
Oroszország (RUS)
+4:15
nem ért célba
–
Halldor Skard, Jr.
Norvégia (NOR)
+5:30
nem ért célba
–
Josef Buchner
Németország (GER)
+3:48
nem indult
–
–
Ago Markvardt
Észtország (EST)
+5:57
nem indult
–
18 km / 15 km normálsánc + 10 km