Wikipédia:Olimpiaműhely/Magyarország versenyzőinek programja a 2024. évi nyári olimpiai játékokon
Menetrend[szerkesztés]
Az eredményekről részletesen: Magyarország a 2024. évi nyári olimpiai játékokon
- Az események felsorsolása naponként, azon belül alapértelmezésben a sportágak betűrendjében olvashatók. A táblázatok a sportág, név vagy időpont szerint sorba rendezhetők.
- Franciaország Magyarországgal azonos időzónában van, az időpontok azonosak a helyi és magyari idő szerint is. Az időpontok tájékoztató jellegűek. Egyes esetekben a versenyszámok, futamok, mérkőzések pontosabb időpontjait az adott napon vagy az azt megelőző napon határozzák meg, illetve a továbbjutástól (helyezéstől) függő lehet.
- Naptár
Az alábbi linkek az egyes napok programjához hivatkoznak.
hétfő | kedd | szerda | csütörtök | péntek | szombat | vasárnap |
---|---|---|---|---|---|---|
július 25. | július 26. | július 27. | július 28. | |||
július 29. | július 30. | július 31. | augusztus 1. | augusztus 2. | augusztus 3. | augusztus 4. |
augusztus 5. | augusztus 6. | augusztus 7. | augusztus 8. | augusztus 9. | augusztus 10. | augusztus 11. |
- Jelmagyarázat
Ikon | Jelentés | Wikikód |
---|---|---|
Biztos részvétel | {{zöldpipa}} | |
Továbbjutás esetén | {{piroskérdés}} | |
Kiesett | {{pirosiksz}} |
Hajrá, magyarok!
2024. július 25., csütörtök[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Kézilabda | Magyarország (HUN) | női torna, B csoport: Magyarország (HUN) – Franciaország (FRA) |
19:00 |
2024. július 26., péntek[szerkesztés]
- Megnyitóünnepség
Időpont: 20:24. Helyszín: Párizs, Szajna folyó és annak partja.[1]
2024. július 27., szombat[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Asztalitenisz | Ecseki Nándor, Madarász Dóra | vegyespáros, nyolcaddöntő | 16:30 | |
Kézilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, B csoport: Magyarország (HUN) – Egyiptom (EGY) |
11:00 | |
Lovaglás | Kaizinger Balázs | lovastusa, egyéni, díjlovaglás | 9:30 | |
Ökölvívás | Kovács Richárd | férfi 63,5 kg, selejtező | 17:06, 21:36 | |
Akilov Pylyp | férfi 80 kg, selejtező | 17:38, 22:08 | ||
Sportlövészet | Fábián Sára Ráhel | női légpisztoly, selejtező | 12:30 | |
Major Veronika | ||||
Torna | Magyarország 1fő | férfi egyéni összetett, selejtező | 11:00, 15:30, 20:00 | |
Úszás | Magyarország 1fő | női 400 m gyors, előfutam | 11:00 | |
Magyarország 1fő | férfi 400 m gyors, előfutam | 11:00 | ||
Magyarország | női 4x100 m gyorsváltó, előfutam | 11:00 | ||
Magyarország | férfi 4x100 m gyorsváltó, előfutam | 11:00 | ||
Vívás | Muhari Eszter | női párbajtőr, egyéni, 64-es főtábla | 10:00 | |
Magyarország 1fő | férfi kard, egyéni, 64-es főtábla | 10:25 | ||
Magyarország 1fő | ||||
Magyarország 1fő | ||||
Vízilabda | Magyarország (HUN) | női torna, A csoport: Hollandia (NED) – Magyarország (HUN) |
14:00 |
2024. július 28., vasárnap[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Cselgáncs | Pupp Réka | női harmatsúly, selejtező, 32-es főtábla | 10:00 | |
női harmatsúly, nyolcaddöntő | 10:28 | |||
Kézilabda | Magyarország (HUN) | női torna, B csoport: Magyarország (HUN) – Brazília (BRA) |
9:00 | |
Lovaglás | Kaizinger Balázs | lovastusa, egyéni, tereplovaglás | 13:00 | |
Ökölvívás | Hámori Luca | női 66 kg, selejtező | 12:52, 17:22, 21:36 | |
Sportlövészet | Pekler Zalán | férfi légpuska, selejtező | 11:15 | |
Péni István | ||||
Torna | Magyarország 3fő | női egyéni összetett, selejtező | 9:30, 11:40, 14:50, 18:00, 21:10 | |
Úszás | Magyarország 2fő | férfi 100 m hát, előfutam | 11:00 | |
Magyarország 1fő | női 200 m gyors, előfutam | 11:00 | ||
Vívás | Pásztor Flóra | női tőr, egyéni, 64-es főtábla | 9:30 | |
Magyarország 1fő | férfi párbajtőr, egyéni, 64-es főtábla | 10:00 | ||
Magyarország 1fő | ||||
Magyarország 1fő | ||||
Vízilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, B csoport: Franciaország (FRA) – Magyarország (HUN) |
19:30 |
2024. július 29., hétfő[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Kézilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, B csoport: Magyarország (HUN) – Argentína (ARG) |
21:00 | |
Lovaglás | Kaizinger Balázs | lovastusa, egyéni, díjugratás, selejtező | 11:00 | |
lovastusa, egyéni, díjugratás, döntő | 15:00 | |||
Úszás | Magyarország 1fő | női 400 m vegyes, előfutam | 11:00 | |
Magyarország 2fő | férfi 800 m gyors, előfutam | 11:00 | ||
Vívás | Magyarország 1fő | női kard, egyéni, 64-es főtábla | 9:30 | |
Magyarország 1fő | ||||
Magyarország 1fő | ||||
Dósa Dániel | férfi tőr, egyéni, 64-es főtábla | 9:55 | ||
Vízilabda | Magyarország (HUN) | női torna, A csoport: Magyarország (HUN) – Kanada (CAN) |
20:05 |
2024. július 30., kedd[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Cselgáncs | Özbas Szofi | női váltósúly, selejtező | 10:00 | |
női váltósúly, 32-es főtábla | 10:28 | |||
Ungvári Attila | férfi váltósúly, selejtező | 10:00 | ||
férfi váltósúly, 32-es főtábla | 10:28 | |||
Kézilabda | Magyarország (HUN) | női torna, B csoport: Magyarország (HUN) – Angola (ANG) |
16:00 | |
Triatlon | Magyarország 3fő | férfi egyéni | 8:00 | |
Úszás | Magyarország 2fő | férfi 200 m pillangó, előfutam | 11:00 | |
Magyarország 1fő | férfi 100 m gyors, előfutam | 11:00 | ||
Vízilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, B csoport: Spanyolország (ESP) – Magyarország (HUN) |
21:05 |
2024. július 31., szerda[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Cselgáncs | Tóth Krisztián | férfi középsúly, selejtező | 10:00 | |
férfi középsúly, 32-es főtábla | 10:28 | |||
Gercsák Szabina | női középsúly, selejtező | 10:00 | ||
női középsúly, 32-es főtábla | 10:28 | |||
Kézilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, B csoport: Magyarország (HUN) – Norvégia (NOR) |
9:00 | |
Sportlövészet | Pekler Zalán | férfi sportpuska összetett, selejtező | 9:00 | |
Péni István | ||||
Triatlon | Magyarország 1fő | női egyéni | 8:00 | |
Úszás | Magyarország 2fő | férfi 200 m hát, előfutam | 11:00 | |
Magyarország 1fő | női 200 m pillangó, előfutam | 11:00 | ||
Vívás | Magyarország | férfi kard, csapat, nyolcaddöntő | 12:00 | |
férfi kard, csapat, negyeddöntő | 13:30 |
2024. augusztus 1., csütörtök[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Kézilabda | Magyarország (HUN) | női torna, B csoport: Magyarország (HUN) – Spanyolország (ESP) |
14:00 | |
Úszás | Magyarország 2fő | női 200 m hát, előfutam | 11:00 | |
Magyarország 2fő | férfi 50 m gyors, előfutam | 11:00 | ||
Magyarország 2fő | férfi 200 m vegyes, előfutam | 11:00 | ||
Magyarország | női 4 × 200 m gyors, előfutam | 11:00 | ||
Vitorlázás | Vadnai Jonatán | férfi ILCA, 1–2. futam | -:--–--:-- | |
Érdi Mária | női ILCA, 1–2. futam | -:--–--:-- | ||
Vízilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, B csoport: Magyarország (HUN) – Japán (JPN) |
21:05 |
2024. augusztus 2., péntek[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Atlétika | Halász Bence | férfi kalapácsvetés, selejtező | 10:10 A, 11:35 B | |
Kézilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, B csoport: Magyarország (HUN) – Dánia (DEN) |
9:00 | |
Sportlövészet | Fábián Sára Ráhel | női sportpisztoly, selejtező | 9:00 | |
Major Veronika | ||||
Úszás | Magyarország 1fő | férfi 100 m pillangó, előfutam | 11:00 | |
Magyarország 1fő | női 200 m vegyes, előfutam | 11:00 | ||
Magyarország 1fő | női 800 m gyors, előfutam | 11:00 | ||
Vitorlázás | Vadnai Jonatán | férfi ILCA, 3–4. futam | -:--–--:-- | |
Érdi Mária | női ILCA, 3–4. futam | -:--–--:-- | ||
Vívás | Magyarország | férfi párbajtőr, csapat, nyolcaddöntő | 12:00 | |
férfi párbajtőr, csapat, negyeddöntő | 13:30 | |||
Vízilabda | Magyarország (HUN) | női torna, A csoport: Kína (CHN) – Magyarország (HUN) |
20:05 |
2024. augusztus 3., szombat[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Kerékpározás – országúti | Magyarország 1fő | férfi egyéni mezőnyverseny | 11:00 | |
Kézilabda | Magyarország (HUN) | női torna, B csoport: Magyarország (HUN) – Hollandia (NED) |
9:00 | |
Úszás | Magyarország 2fő | férfi 1500 m gyors, előfutam | 11:00 | |
Vitorlázás | Vadnai Jonatán | férfi ILCA, 5–6. futam | -:--–--:-- | |
Érdi Mária | női ILCA, 5–6. futam | -:--–--:-- | ||
Vívás | Magyarország | női kard, csapat, nyolcaddöntő | 11:30 | |
női kard, csapat, negyeddöntő | 13:00 | |||
Vízilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, B csoport: Ausztrália (AUS) – Magyarország (HUN) |
15:00 |
2024. augusztus 4., vasárnap[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Atlétika | Molnár Attila | férfi 400 m, előfutam | 19:05 | |
Kerékpározás – országúti | Magyarország 1fő | női egyéni mezőnyverseny | 14:00 | |
Kézilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, B csoport: Magyarország (HUN) – Franciaország (FRA) |
16:00 | |
Vitorlázás | Vadnai Jonatán | férfi ILCA, 7–8. futam | -:--–--:-- | |
Érdi Mária | női ILCA, 7–8. futam | -:--–--:-- | ||
Vízilabda | Magyarország (HUN) | női torna, A csoport: Magyarország (HUN) – Ausztrália (AUS) |
15:00 |
2024. augusztus 5., hétfő[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Vitorlázás | Vadnai Jonatán | férfi ILCA, 9–10. futam | -:--–--:-- | |
Érdi Mária | női ILCA, 9–10. futam | -:--–--:-- | ||
Vízilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, B csoport: Magyarország (HUN) – Szerbia (SRB) |
12:00 |
2024. augusztus 6., kedd[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Birkózás | Lévai Zoltán | férfi 77 kg, kötöttfogás, nyolcaddöntő | 11:30 | |
Kajak kenu – gyorsasági | Magyarország | férfi kajak négyes 500 m, előfutam | 9:30 | |
Magyarország | női kajak négyes 500 m, előfutam | 10:00 | ||
Magyarország | férfi kenu kettes 500 m, előfutam | 10:30 | ||
Magyarország | női kenu kettes 500 m, előfutam | 11:00 | ||
Magyarország | férfi kajak kettes 500 m, előfutam | 11:30 | ||
Kézilabda | Magyarország (HUN) | női torna, Negyeddöntők | 9:30/13:30/17:30/21:30 | |
Vitorlázás | Vadnai Jonatán | férfi ILCA, éremfutam | -:--–--:-- | |
Érdi Mária | női ILCA, éremfutam | -:--–--:-- | ||
Vízilabda | Magyarország (HUN) | női torna, Negyeddöntők | 14:00/15:35/19:00/20:35 |
2024. augusztus 7., szerda[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Atlétika | Venyercsán Bence, Récsei Rita | vegyes váltó gyaloglás, döntő | 7:30 | |
Kozák Luca | női 100 m gát, előfutam | 10:15 | ||
Birkózás | Losonczi Dávid | férfi 87 kg, kötöttfogás, nyolcaddöntő | 11:30 | |
Kajak kenu – gyorsasági | Magyarország | női kajak egyes 500 m, előfutam | 9:30 | |
Magyarország | férfi kajak egyes 1000 m, előfutam | 10:40 | ||
Magyarország | férfi kenu egyes 1000 m, előfutam | 11:40 | ||
Kézilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, Negyeddöntők | 9:30/13:30/17:30/21:30 | |
Taekwondo | Salim Omar | férfi légsúly, nyolcaddöntő | 9:10 | |
Vízilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, Negyeddöntők | 14:00/15:35/19:00/20:35 |
2024. augusztus 8., csütörtök[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Kajak kenu – gyorsasági | Magyarország | női kenu egyes 200 m, előfutam | 10:30 | |
Kézilabda | Magyarország (HUN) | női torna, Elődöntők | 16:30/21:30 | |
Öttusa | Magyarország 1fő | férfi egyéni: vívás rangsoroló | 11:00 | |
Magyarország 1fő | női egyéni: vívás rangsoroló | 14:30 | ||
Taekwondo | Józsa Levente | férfi pehelysúly, nyolcaddöntő | 9:00 | |
Torna – ritmikus gimnasztika | Pigniczki Fanni | egyéni, selejtező | 10:00 és 15:00 | |
Úszás | Fábián Bettina | női 10 km-es nyíltvízi, döntő | 7:30 | |
Vízilabda | Magyarország (HUN) | női torna, 5–8. helyért/Elődöntők | 13:00/18:00//14:35/19:35 |
2024. augusztus 9., péntek[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Birkózás | Ligeti Dániel | férfi 125 kg, szabadfogás, nyolcaddöntő | 11:30 | |
Kézilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, Elődöntők | 16:30/21:30 | |
Öttusa | Magyarország 1fő | férfi egyéni: lovaglás elődöntő A csoport | 13:00 | |
Magyarország 1fő | férfi egyéni: bónusz vívás A csoport | 13:40 | ||
Magyarország 1fő | férfi egyéni: úszás A csoport | 14:10 | ||
Magyarország 1fő | férfi egyéni: futás/lövészet A csoport | 14:40 | ||
Magyarország 1fő | férfi egyéni: lovaglás elődöntő B csoport | 17:00 | ||
Magyarország 1fő | férfi egyéni: bónusz vívás B csoport | 17:40 | ||
Magyarország 1fő | férfi egyéni: úszás B csoport | 18:10 | ||
Magyarország 1fő | férfi egyéni: futás/lövészet B csoport | 18:40 | ||
Taekwondo | Márton Viviana | női váltósúly, nyolcaddöntő | 9:00 | |
Úszás | Betlehem Dávid | férfi 10 km-es nyíltvízi, döntő | 7:30 | |
Rasovszky Kristóf | ||||
Vízilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, 5–8. helyért/Elődöntők | 13:00/18:00//14:35/19:35 |
2024. augusztus 10., szombat[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Birkózás | Iszmail Muszukajev | férfi 65 kg, szabadfogás, nyolcaddöntő | 11:30 | |
Nagy Bernadett | női 76 kg, szabadfogás, nyolcaddöntő | |||
Kézilabda | Magyarország (HUN) | női torna, Bronzmérkőzés/Döntő | 10:00/15:00 | |
Öttusa | Magyarország 1fő | női egyéni: lovaglás elődöntő A csoport | 9:30 | |
Magyarország 1fő | női egyéni: bónusz vívás A csoport | 10:10 | ||
Magyarország 1fő | női egyéni: úszás A csoport | 10:40 | ||
Magyarország 1fő | női egyéni: futás/lövészet A csoport | 11:10 | ||
Magyarország 1fő | női egyéni: lovaglás elődöntő B csoport | 13:30 | ||
Magyarország 1fő | női egyéni: bónusz vívás B csoport | 14:10 | ||
Magyarország 1fő | női egyéni: úszás B csoport | 14:40 | ||
Magyarország 1fő | női egyéni: futás/lövészet B csoport | 15:10 | ||
Vízilabda | Magyarország (HUN) | női torna, 7. helyért/5. helyért/Bronzmérkőzés/Döntő | 9:00/14:00/10:35/15:35 | |
Magyarország (HUN) | férfi torna, 7. helyért | 19:35 |
2024. augusztus 11., vasárnap[szerkesztés]
Sportág | Név | Versenyszám | Időpont | Státusz |
---|---|---|---|---|
Kézilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, Bronzmérkőzés/Döntő | 9:00/13:30 | |
Vízilabda | Magyarország (HUN) | férfi torna, 5. helyért/Bronzmérkőzés/Döntő | 9:00/10:35/14:00 |
Jegyzetek[szerkesztés]
Források[szerkesztés]
- A Párizs 2024 hivatalos weboldala. olympics.com. (Hozzáférés: 2024. április 16.)