Budapest villamoshálózata
|
Viszonylat
|
Végállomások
|
Fontosabb információk
|
1
|
Bécsi út / Vörösvári út – Kelenföld vasútállomás M
|
|
1A
|
Bécsi út / Vörösvári út – Népliget M
|
Csak a munkanapi csúcsidőszakokban közlekedik.
|
2
|
Jászai Mari tér – Közvágóhíd H
|
|
2B
|
Jászai Mari tér – Pesterzsébet, Pacsirtatelep
|
|
3
|
Mexikói út M – Gubacsi út / Határ út
|
|
4
|
Széll Kálmán tér M – Újbuda-központ M
|
|
6
|
Széll Kálmán tér M – Móricz Zsigmond körtér M
|
Folyamatos üzemidőben közlekedik.
|
12
|
Angyalföld kocsiszín – Rákospalota, Kossuth utca
|
Hajnalban és késő este a 270-es busz pótolja.
|
14
|
Lehel tér M – Káposztásmegyer, Megyeri út
|
|
17
|
Bécsi út / Vörösvári út – Savoya Park
|
Az Alkotás utcán át közlekedik.
|
19
|
Bécsi út / Vörösvári út – Kelenföld vasútállomás M
|
A Bem rakparton át közlekedik.
|
23
|
Jászai Mari tér – Keleti pályaudvar M
|
|
24
|
Keleti pályaudvar M – Közvágóhíd H
|
|
28
|
Blaha Lujza tér (Népszínház utca) M – Izraelita temető
|
A Kőbányai úton át közlekedik.
|
28A
|
Blaha Lujza tér (Népszínház utca) M – Új köztemető (Kozma utca)
|
A Kőbányai úton át közlekedik.
|
28B
|
Keleti pályaudvar M – Izraelita temető
|
Időszakos temetői járat, kizárólag a Halottak napja idején közlekedik.
|
37
|
Blaha Lujza tér (Népszínház utca) M – Új köztemető (Kozma utca)
|
A Salgótarjáni utcán át közlekedik, csak munkanapi csúcsidőszakokban üzemel.
|
37A
|
Blaha Lujza tér (Népszínház utca) M – Sörgyár
|
A Salgótarjáni utcán át közlekedik.
|
41
|
Bécsi út / Vörösvári út – Kamaraerdei Ifjúsági Park
|
A Bem rakparton át közlekedik.
|
42
|
Határ út M – Tulipán utca
|
|
47
|
Deák Ferenc tér M – Városház tér
|
|
48
|
Deák Ferenc tér M – Savoya Park
|
Csak szombaton közlekedik.
|
49
|
Deák Ferenc tér M – Kelenföld vasútállomás M
|
|
50
|
Határ út M – Pestszentlőrinc, Béke tér
|
|
51
|
Mester utca / Ferenc körút – Nagysándor József utca
|
Csak a munkanapi csúcsidőszakokban és késő este közlekedik.
|
51A
|
Mester utca / Ferenc körút – Ferencváros vasútállomás - Málenkij Robot Emlékhely
|
|
52
|
Határ út M – Pesterzsébet, Pacsirtatelep
|
|
56
|
Hűvösvölgy – Városház tér
|
A Krisztina körúton át közlekedik, csak munkanapi csúcsidőszakokban üzemel.
|
56A
|
Hűvösvölgy – Móricz Zsigmond körtér M
|
A Krisztina körúton át közlekedik, a munkanapi csúcsidőszakokban nem üzemel.
|
59
|
Szent János kórház – Márton Áron tér
|
A reggeli csúcsidőben az 59B villamos közlekedik helyette.
|
59A
|
Széll Kálmán tér M – Márton Áron tér
|
Csak késő este, valamint hétvégén hajnalban közlekedik.
|
59B
|
Hűvösvölgy – Márton Áron tér
|
Csak a reggeli csúcsidőben közlekedik, egyéb időszakokban az 59-es és az 59A pótolja.
|
60
|
Városmajor – Széchenyi-hegy, Gyermekvasút
|
Fogaskerekű vasút
|
61
|
Móricz Zsigmond körtér M – Hűvösvölgy
|
Az Alkotás utcán át közlekedik.
|
62
|
Blaha Lujza tér (Népszínház utca) M – Rákospalota, MÁV-telep
|
Csak a munkanapi csúcsidőszakokban közlekedik.
|
62A
|
Kőbánya alsó vasútállomás (Mázsa tér) – Rákospalota, MÁV-telep
|
Csak munkanapokon közlekedik, Kőbánya alsó vasútállomás (Mázsa tér) végállomáson csak a felszállás lehetséges.
|
69
|
Mexikói út M – Újpalota, Erdőkerülő utca
|
|