A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Az 1994. évi téli olimpiai játékokon a sífutás férfi 4 × 10 km-es váltó versenyszámát február 22-én rendezték a Birkebeineren Stadionban. Az aranyérmet az olasz csapat nyerte meg. A versenyszámban nem vett részt magyar csapat.
Az időeredmények másodpercben értendők.
Helyezés
|
Csapat
|
Idő
|
1 Arany |
Olaszország (ITA) Maurilio De Zolt Marco Albarello Giorgio Vanzetta Silvio Fauner
|
1:41:15,0 26:13,0 25:53,9 24:59,1 24:09,0
|
2 Ezüst |
Norvégia (NOR) Sture Sivertsen Vegard Ulvang Thomas Alsgaard Bjørn Dæhlie
|
1:41:15,4 26:03,2 26:04,2 24:59,2 24:08,8
|
3 Bronz |
Finnország (FIN) Mika Myllylä Harri Kirvesniemi Jari Räsänen Jari Isometsä
|
1:42:15,6 26:03,6 26:04,4 24:57,5 25:10,1
|
4. |
Németország (GER) Torald Rein Jochen Behle Peter Schlickenrieder Johann Mühlegg
|
1:44:26,7 27:08,6 26:37,1 24:50,3 25:00,7
|
5. |
Oroszország (RUS) Andrej Kirillov Alekszej Prokurorov Gennagyij Lazutyin Mihail Botvinov
|
1:44:29,2 27:10,7 26:23,4 25:53,6 25:01,5
|
6. |
Svédország (SWE) Jan Ottosson Christer Majbäck Anders Bergström Henrik Forsberg
|
1:45:22,7 26:56,8 26:53,2 25:36,8 25:55,9
|
7. |
Svájc (SUI) Jeremias Wigger Hans Diethelm Jürg Capol Giachem Guidon
|
1:47:12,2 27:03,7 27:45,9 26:35,8 25:46,8
|
8. |
Csehország (CZE) Lubomír Buchta Václav Korunka Jiří Teplý Pavel Benc
|
1:47:12,6 27:10,0 28:55,4 25:41,2 25:26,0
|
9. |
Kazahsztán (KAZ) Nyikolaj Ivanov Pavel Koroljov Andrej Nyevzorov Pavel Rjabinyin
|
1:47:41,3 27:09,2 27:41,2 26:54,8 25:56,1
|
10. |
Franciaország (FRA) Philippe Sanchez Patrick Remy Hervé Balland Stéphane Azambre
|
1:48:25,1 28:52,0 27:44,3 25:45,1 26:03,7
|
11. |
Észtország (EST) Jaak Mae Jaanus Teppan Elmo Kassin Taivo Kuus
|
1:48:57,6 28:10,4 27:56,6 25:39,0 27:11,6
|
12. |
Fehéroroszország (BLR) Ihar Obuhov Viktar Kamocki Szjarhej Dalidovics Vjacsaszlav Plakszunov
|
1:49:23,7 29:08,5 27:28,8 27:08,6 25:37,8
|
13. |
Egyesült Államok (USA) John Aalberg Ben Husaby Todd Boonstra Luke Bodensteiner
|
1:49:40,5 28:09,8 28:20,6 27:01,6 26:08,5
|
14. |
Japán (JPN) Imai Hirojuki Nagahama Kazutosi Szaszaki Kazunari Kozu Maszaaki
|
1:49:42,1 28:43,2 28:12,6 26:13,6 26:32,7
|
|
---|
- 1936: Sulo Nurmela, Klaes Karppinen, Matti Lähde, Kalle Jalkanen (FIN)
- 1948: Nils Östensson, Nils Täpp, Gunnar Eriksson, Martin Lundström (SWE)
- 1952: Heikki Hasu, Paavo Lonkila, Urpo Korhonen, Tapio Mäkelä (FIN)
- 1956: Fjodor Tyerentyjev, Pavel Kolcsin, Nyikolaj Anyikin, Vlagyimir Kuzin (URS)
- 1960: Toimi Alatalo, Eero Mäntyranta, Väinö Huhtala, Veikko Hakulinen (FIN)
- 1964: Karl-Åke Asph, Sixten Jernberg, Janne Stefansson, Assar Rönnlund (SWE)
- 1968: Odd Martinsen, Pål Tyldum, Harald Grønningen, Ole Ellefsæter (NOR)
- 1972: Vlagyimir Voronkov, Jurij Szkobov, Fjodor Szimasev, Vjacseszlav Vegyenyin (URS)
- 1976: Matti Pitkänen, Juha Mieto, Pertti Teurajärvi, Arto Koivisto (FIN)
- 1980: Vaszilij Rocsev, Nyikolaj Bazsukov, Jevgenyij Beljajev, Nyikolaj Zimjatov (URS)
- 1984: Thomas Wassberg, Benny Kohlberg, Jan Ottosson, Gunde Svan (SWE)
- 1988: Jan Ottosson, Thomas Wassberg, Gunde Svan, Torgny Mogren (SWE)
- 1992: Terje Langli, Vegard Ulvang, Kristen Skjeldal, Bjørn Dæhlie (NOR)
- 1994: Maurilio De Zolt, Marco Albarello, Giorgio Vanzetta, Silvio Fauner (ITA)
- 1998: Sture Sivertsen, Erling Jevne, Bjørn Dæhlie, Thomas Alsgaard (NOR)
- 2002: Anders Aukland, Frode Estil, Kristen Skjeldal, Thomas Alsgaard (NOR)
- 2006: Fulvio Valbusa, Giorgio Di Centa, Pietro Piller Cottrer, Cristian Zorzi (ITA)
- 2010: Daniel Rickardsson, Johan Olsson, Anders Södergren, Marcus Hellner (SWE)
- 2014: Lars Nelson, Daniel Rickardsson, Johan Olsson, Marcus Hellner (SWE)
- 2018: Didrik Tønseth, Martin Johnsrud Sundby, Simen Hegstad Krüger, Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
- 2022: Alekszej Cservotkin, Alekszandr Bolsunov, Gyenyisz Szpicov, Szergej Usztyjugov (ROC)
|