A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A 2008. évi nyári olimpiai játékokon az úszás férfi 200 méteres mellúszás versenyeit augusztus 12. és 14. között rendezték a Pekingi Nemzeti Vízi Központban.
A kvalifikációs idő (A-szint) 2:13,69 és (B-szint) 2:18,37 volt.
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:
A versenyen új rekord született:
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás eredmény alapján
- DNS: nem indult a futamon
|
- OR: olimpiai rekord
- AR: kontinensrekord
|
Az összesített eredmények alapján a legjobb időeredménnyel rendelkező 16 úszó jutott az elődöntőbe.
H
|
F
|
P
|
Név
|
Nemzet
|
E
|
Mj
|
1. |
7 |
6 |
Gyurta Dániel |
Magyarország (HUN) |
2:08,68 |
Q, OR
|
2. |
5 |
2 |
Paolo Bossini |
Olaszország (ITA) |
2:08,98 |
Q
|
3. |
7 |
2 |
Loris Facci |
Olaszország (ITA) |
2:09,12 |
Q
|
4. |
7 |
5 |
Hugues Duboscq |
Franciaország (FRA) |
2:09,42 |
Q
|
5. |
6 |
6 |
Mike Andrew Brown |
Kanada (CAN) |
2:09,84 |
Q
|
6. |
7 |
4 |
Kitadzsima Kószuke |
Japán (JPN) |
2:09,89 |
Q
|
7. |
6 |
3 |
Eric Shanteau |
Egyesült Államok (USA) |
2:10,29 |
Q
|
8. |
6 |
2 |
William Diering |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
2:10,39 |
Q, AR
|
9. |
6 |
7 |
Neil Versfeld |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
2:10,50 |
Q
|
10. |
5 |
5 |
Scott Spann |
Egyesült Államok (USA) |
2:10,61 |
Q
|
11. |
7 |
7 |
Vlagyiszlav Poljakov |
Kazahsztán (KAZ) |
2:10,83 |
Q
|
12. |
4 |
7 |
Andrew Bree |
Írország (IRL) |
2:10,91 |
Q
|
13. |
6 |
4 |
Brenton Rickard |
Ausztrália (AUS) |
2:11,00 |
Q
|
14. |
7 |
1 |
Ihor Boriszik |
Ukrajna (UKR) |
2:11,08 |
Q
|
15. |
5 |
3 |
Kristopher Gilchrist |
Nagy-Britannia (GBR) |
2:11,13 |
Q
|
16. |
4 |
6 |
Glenn Snyders |
Új-Zéland (NZL) |
2:11,19 |
Q
|
17. |
6 |
5 |
Alexander Dale Oen |
Norvégia (NOR) |
2:11,30 |
|
17. |
7 |
3 |
Szuenaga Júta |
Japán (JPN) |
2:11,30 |
|
19. |
3 |
3 |
Thiago Pereira |
Brazília (BRA) |
2:11,40 |
|
20. |
3 |
5 |
Tom Beeri |
Izrael (ISR) |
2:11,44 |
|
21. |
4 |
1 |
Máté Hunor István |
Ausztria (AUT) |
2:11,56 |
|
22. |
7 |
8 |
Valerij Dimo |
Ukrajna (UKR) |
2:11,65 |
|
23. |
5 |
4 |
Grigorij Falko |
Oroszország (RUS) |
2:11,88 |
|
24. |
5 |
8 |
Mihail Alekszandrov |
Bulgária (BUL) |
2:11,94 |
|
25. |
4 |
5 |
Jevgenyij Rizskov |
Kazahsztán (KAZ) |
2:12,44 |
|
26. |
5 |
6 |
Christian Sprenger |
Ausztrália (AUS) |
2:12,56 |
|
27. |
3 |
4 |
Melquiades Alvarez |
Spanyolország (ESP) |
2:12,59 |
|
28. |
4 |
8 |
Julien Nicolardot |
Franciaország (FRA) |
2:12,76 |
|
29. |
5 |
1 |
Mathieu Bois |
Kanada (CAN) |
2:12,87 |
|
30. |
6 |
1 |
Henrique Barbosa |
Brazília (BRA) |
2:12,99 |
|
31. |
1 |
4 |
Edvinas Dautartas |
Litvánia (LTU) |
2:13,11 |
|
32. |
2 |
4 |
Carlos Almeida |
Portugália (POR) |
2:13,34 |
|
33. |
6 |
8 |
Chris Christensen |
Dánia (DEN) |
2:13,92 |
|
34. |
4 |
3 |
Sergio Garcia |
Spanyolország (ESP) |
2:14,30 |
|
35. |
4 |
2 |
Maxim Podoprigora |
Ausztria (AUT) |
2:14,43 |
|
36. |
1 |
6 |
Sandeep Sejwal |
India (IND) |
2:15,24 |
|
37. |
4 |
4 |
James Kirton |
Nagy-Britannia (GBR) |
2:15,25 |
|
38. |
2 |
3 |
Jakob Johann Sveinsson |
Izland (ISL) |
2:15,58 |
|
39. |
3 |
2 |
Jiri Jedlicka |
Csehország (CZE) |
2:15,79 |
|
40. |
2 |
8 |
Laurent Carnol |
Luxemburg (LUX) |
2:15,87 |
|
41. |
3 |
8 |
Romanósz Alifandísz |
Görögország (GRE) |
2:16,04 |
|
42. |
3 |
7 |
Szofján Daíd |
Algéria (ALG) |
2:16,15 |
|
43. |
2 |
5 |
Szin Szudzsong |
Dél-Korea (KOR) |
2:16,21 |
|
44. |
3 |
6 |
Laj Csung-csien |
Kína (CHN) |
2:16,28 |
|
45. |
5 |
7 |
Alekszej Zinovjev |
Oroszország (RUS) |
2:16,40 |
|
46. |
2 |
6 |
Martti Aljand |
Észtország (EST) |
2:16,52 |
|
47. |
2 |
2 |
Miguel Molina |
Fülöp-szigetek (PHI) |
2:16,94 |
|
48. |
3 |
1 |
Robin Van Aggele |
Hollandia (NED) |
2:17,14 |
|
49. |
2 |
1 |
Wei-Wen Wang |
Tajvan (TPE) |
2:17,20 |
|
50. |
1 |
2 |
Leopoldo Jose Andara Gonzalez |
Venezuela (VEN) |
2:17,77 |
|
51. |
1 |
5 |
Omer Aslanoglu |
Törökország (TUR) |
2:17,93 |
|
52. |
1 |
3 |
Sergio Andres Ferreyra |
Argentína (ARG) |
2:20,10 |
|
|
2 |
7 |
Valentin Preda |
Románia (ROU) |
DNS |
|
Az összesített eredmények alapján a legjobb időeredménnyel rendelkező 8 úszó jutott a döntőbe.
H
|
F
|
P
|
Név
|
Nemzet
|
E
|
Mj
|
1. |
1 |
3 |
Kitadzsima Kószuke |
Japán (JPN) |
2:08,61 |
Q, OR
|
2. |
2 |
3 |
Mike Andrew Brown |
Kanada (CAN) |
2:08,84 |
Q
|
3. |
1 |
2 |
Scott Spann |
Egyesült Államok (USA) |
2:09,08 |
Q
|
4. |
2 |
1 |
Brenton Rickard |
Ausztrália (AUS) |
2:09,72 |
Q
|
5. |
2 |
4 |
Gyurta Dániel |
Magyarország (HUN) |
2:09,73 |
Q
|
6. |
2 |
5 |
Loris Facci |
Olaszország (ITA) |
2:09,75 |
Q
|
7. |
1 |
4 |
Paolo Bossini |
Olaszország (ITA) |
2:09,95 |
Q
|
8. |
1 |
5 |
Hugues Duboscq |
Franciaország (FRA) |
2:09,97 |
Q
|
9. |
2 |
2 |
Neil Versfeld |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
2:10,06 |
AR
|
10. |
2 |
6 |
Eric Shanteau |
Egyesült Államok (USA) |
2:10,10 |
|
11. |
1 |
7 |
Andrew Bree |
Írország (IRL) |
2:10,16 |
|
12. |
1 |
6 |
William Diering |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
2:10,21 |
|
13. |
2 |
8 |
Kristopher Gilchrist |
Nagy-Britannia (GBR) |
2:10,27 |
|
14. |
1 |
1 |
Ihor Boriszik |
Ukrajna (UKR) |
2:10,99 |
|
15. |
2 |
7 |
Vlagyiszlav Poljakov |
Kazahsztán (KAZ) |
2:11,87 |
|
16. |
1 |
8 |
Glenn Snyders |
Új-Zéland (NZL) |
2:12,07 |
|